Lyžařské Jihlavsko - Děláme vše pro to, abyste si mohli kdykoliv zalyžovat
Lyžařské Jihlavsko - Děláme vše pro to, abyste si mohli kdykoliv zalyžovat

Vysoká

⛅️-0.1°C (-2.1°C 5.3°C)

Čeřínek

⛅️-0.8°C (-2.8°C 4.6°C)

Jihlava

⛅️1.2°C (-0.7°C 6.4°C)

Český mlýn

🔴

Lyžařská sezóna skončila (mapa stopy)

V neděli 10. března 2024

Stopy upravujeme díky vaší pomoci.
Přispěju na transparentní účet

Pomáhají nám například … (Ukázat všechny partnery)

Obec HojkovStřední škola stavební v JihlavěNadace ČEZ

Novinky z Facebook stránky Lyžařské Jihlavsko

V pondělí 1. dubna 2024
Meteorologické jaro přišlo letos výrazně dříve a tím i konec lyžařské sezóny. Ve spolku Lyžařské Jihlavsko však nezahálíme a pilně se připravujeme na nadcházející zimu. Aktuálně se nám podařilo navázat spolupráci s vojenskou základnou v Náměšti nad Oslavou a převoz techniky mezi lokalitami Český mlýn, Vysoká a Čeřínek bude nově zajišťován vrtulníky. Věříme, že to přispěje k dalšímu zkvalitnění podmínek pro běžecké lyžování na Jihlavsku.
V neděli 10. března 2024
My lyžaři děkujeme Tobě, Jirko. Díky Tvému úsilí s lopatou a vozíkem jsi nám v této mimořádné špatně zimě prodloužil sezónu téměř o měsíc. Přejeme Ti, ať ke splnění tvého celosezonního cíle 4000 nalyžovaných km najdeš ještě na těch zbývajících 400 km dostatek sněhu a také sil. Díky také desítce lyžařů, různého věku a výkonnosti, ale i spoustě kolemjdoucích, kteří jste včera a dnes Jirku ve splnění jeho hlavně morální výzvy podpořili.
V pátek 8. března 2024
Je čas říct sezóně definitivní sbohem, ale udělejme to ve velkém stylu! 😉 Zítra na okruhu Český mlýn proběhne 24 hodinovka Jirky Racka. 24 hodin na 240 metrů dlouhém okruhu to nebude jen o fyzických výkonech, ale spíše o síle ducha 🙃 a o příležitosti se ještě jednou potkat na sněhu . Přijďte kdykoliv a na libovolně dlouhou dobu podpořit Jirku, ať už na lyžích nebo jen tak. Okruh je připraven a v 8:00 startujeme!"
V úterý 5. března 2024
99 dní lyžování? 86 dní provozu? Takto skončit přece nemůže, to musíme zaokrouhlit! 😄 Rozhrnuli jsme poslední zbytky sněhu z důvodu rovnoměrného odtávání a i k našemu překvapení tu máme pro vás 333 metrů čistého lyžařského štěstí, které nebude trvat věčně. 😎
V pondělí 4. března 2024
Včera jsme po 86 dnech provozu ukončili sezónu na okruhu Český mlýn (dnes to již vypadá takto, vizte foto). I přes nepříznivý průběh zimy se díky areálu s technickým sněhem dalo na Jihlavsku lyžovat souvisle 99 dní. V případě návratu zimního počasí již nebudeme vyrábět technický sníh, respektujeme meteorologické jaro a tím neefektivitu takového počinu. V následujících dnech proběhne úklid areálu. Pokud by se náhodou zima vrátila s dostatkem přírodního sněhu a bylo by to smysluplné, jsme samozřejmě připraveni na úpravu lokalit Vysoká a Čeřínek.
Děkujeme Město Jihlava, Služby města Jihlavy, Městské policii Jihlava, Nadaci ČEZ, Dvířka do vany - Senidoor, firmě Peku-tech a hlavně vám všem lyžařům za podporu finanční i morální. Aktuálně probíhá výroba polepu rolby s jmény přispěvatelů, o výsledku budeme informovat.
V sobotu 2. března 2024
První dvě fotografie dělí jen několik hodin. V první polovině okruhu již tedy není souvislá vrstva sněhu. Zadní část (cca 300 m) má sněhu zatím ještě dostatek, úpravu této části ještě zvážíme.
V pátek 1. března 2024
Právě jsme dokončili úpravu okruhu. Zadní část je upravena rolbou pro oba styly a je stále v dobré kondici, přední část jsme museli upravit už jen válcem.

Starší příspěvky najdete na facebook stránce Lyžařské Jihlavsko.

LyžařskéJihlavsko.cz je projekt spolku SK Lyžařské Jihlavsko.
Předpověď počasí z open-meteo.com.
Privacy policy and terms of use.