Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Google překlad

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

16.09

Po

16.09

Po

16.09

Po

16.09

Po

 

 

 

 

 

 

 

 

16.09

Po

16.09

Po

16.09

Po

16.09

Po

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Podmínky v obou hlavních lokalitách Lyžařského Jihlavska jsou stále velmi dobré. Okruh Vysoká je sjízdný v celém 5 km rozsahu s několika problémovými místy, kterým se dá dobře vyhnout. Na Novém Hojkově je sněhu o poznání více než na Vysoké a tedy také stále dobré podmínky. Připojujeme fotografie pořízené dnes v obou lokalitách.

Legendární závod Jihlavská 15 se díky dostatku sněhu v neděli uskuteční. Konkrétní lokalitu definitivně určíme zítra. Nezapomeňte se nejpozději během dneška (nezávazně bez platby startovného) přihlásit na stránkách závodu: http://ji15.lyzarskejihlavsko.czlogo-ji15

Na tuto neděli je naplánován 65. ročních největšího závod pro širokou veřejnost na Jihlavsku – Jihlavská 15. Jedná se zároveň o jedinečnou formu, jak formou startovného přispět na PHM určených na strojovou úpravu našich lyžařských okruhů a tras, protože celý zisk z tohoto závodu je právě k tomuto účelu určen.  Web závodu: http://ji15.lyzarskejihlavsko.cz

I přes nepříznivé teploty, věříme, že závod v dostatečné kvalitě zvládneme uspořádat. Tento pátek budeme potvrzovat konání závodu, v sobotu pak upřesníme, zda to bude na tratích u Vysoké nebo na záložních tratích u Nového Hojkova (konkrétně v části Větrov). Sledujte web závodu.

Na Vysoké je aktuálně okolo 15 cm zhutnělého sněhu, na Hojkově okolo 30 cm zmrzlého sněhu. S velkou pravděpodobností by i přes vysoké teploty neměl být problém uspořádat závod s dostatečnou kvalitou alespoň na těchto záložních tratích. Již je také částečně pravděpodobné, že se závod nepojede na 5 km okruhu ale na nějaké zkrácené modifikaci, kterou dovedeme lépe udržet v dostatečné kvalitě. K dnešnímu dni je okruh Vysoká stále pevný a nikde nevylézá podklad, několik fotografií z dneška je na facebooku Lyžařského Jihlavska.    

Upozorňujeme závodníky, že na tento závod je nutné se přihlašovat předem vyplnění on-line formuláře, to nejpozději do tohoto pátku, po tomto datu bude vyžadováno zvýšené startovné. Připomínáme, že se jedná o nezávaznou přihlášku, platba je vyžadována až u prezentace. Tímto krokem pouze potřebujeme, vzhledem k náročnější klimatické situaci, dopředu znát předpokládaný počet startujících. Děkujeme za pochopení.   

Úprava ostatní stop na klasiku mimo základní okruh Vysoká není již možná. V lokalitě Nový Hojkov zvážíme úpravu v zítřejších odpoledních hodinách dle aktuální situace.

Tento okruh je financován ze soukromých zdrojů

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Včera večer jsme před ochlazením a sněžením srovnali válcem povrch na základním 5 km okruhu Vysoká . Podmínky budou během dnešního dne velmi dobré, pokud můžete, doporučujeme je ještě využít, další dny již budou spíše v jarní módu a pravděpodobně povedou k postupné nesjízdnosti okruhu. Stopy na klasiku v okolí Vysoké sice nejsou v optimální kondici, ale většina je dobře sjízdná, jejich nová strojová úprava nebyla včera možná.

Uplynulý víkend se konaly na základním 5 km okruhu Vysoká závody „Lyžařská 10 Běžce Vysočiny“ pořádané Běžcem Vysočiny z.s. za spolupráce s Lyžařským Jihlavskem, a to v podobě přípravy tratí. Tato úprava tratí byla kompletně financována z vybraného startovného z tohoto závodu, nutno podotknout, přesto nebyla trať veřejnosti uzavřena. Fotogalerie ze slunného závodu https://photos.app.goo.gl/…UjPDuK7Pbq19, stránka závodu www.bezecvysociny.cz. V neděli 17.2.2019, pokud to sněhové podmínky ještě umožní, se uskuteční na těchto tratích největší veřejný lyžařský závod na Jihlavsku „Jihlavská 15“, zisk ze startovného je tradičně věnován na PHM na úpravu našich okruhů, stránka závodu je zde http://ji15.lyzarskejihlavsko.cz.
Okruh byl v sobotu stále ve velmi dobré kondici, v neděli byl již přemrzlý. Úpravu okruhu a stop na klasiku v blízkém okolí zvážíme dle situace a časových možností krajem nastávajícího týdne. 

Tento okruh je financován ze soukromých zdrojů

Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy


Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneři


podporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku


Střední škola stavební v Jihlavě
Sport Paulíček

Administrace>>