Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Google překlad

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

23.10

St

23.10

St

23.10

St

23.10

St

 

 

 

 

 

 

 

 

23.10

St

23.10

St

23.10

St

23.10

St

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Noční déšť zapříčinil zhoršení sněhových podmínek na plánovaném okruhu pro nedělní závod na Novém Hojkově, závod se tímto bez náhrady ruší.

Nicméně v této lokalitě je sněhu ještě poměrně dost, pouze některé pasáže jsou hůře překonatelné. Aktuálně je sníh velmi zmrzlý a dá se jezdit bez boření kdekoliv, kde je sněhová pokrývka. Tato situace by měla být příhodná zhruba do nedělního poledne. Tradičně nejlepší situace je okolo vrcholu Mešnice, pokud zvažujete ještě svezení na lyžích o víkendu, jednoznačně doporučujeme tuto lokalitu, velkolepé bludiště mezi remízky uprostřed pěkné přírody jistě zaujme.V noci a nad ránem očekáváme dešťové či smíšené srážky. Pokud se významně nezhorší sněhové podmínky v lokalitě Nový Hojkov, budeme zde tuto neděli  24.2.2019 pořád lyžařský běžecký závod pro veřejnost, který bude součástí Lyžařského poháru Běžce Vysočiny. Propozice závodu jsou zde. On-line přihlášky zde. Pokud by se závod z důvodu zhoršených sněhových podmínek nekonal, oznámili bychom to touto formou nejdéle do pátečního večera. Tradičně je již zisk ze startovného přenechán na úpravu stop na tomto okruhu.Vzhledem k příznivé sněhové situaci v lokalitě Nový Hojkov by se měl zde tuto neděli 24.2. konat další závod Lyžařského poháru Běžce Vysočiny. Vše bude samozřejmě ještě záležet na vývoji počasí. Sledujte tento web. Následně zveřejníme propozice závodu.3 km okruh na základním okruhu Vysoká je již na hranici sjízdnosti, je zde několik pasáží, kterým je nutné se vyhnout, či s opatrností je překonat, na větší části okruhu je však ještě sněhu dostatek, oficiálně však ode dnešního dne považujeme okruh za nesjízdný.

Naopak stále velmi dobré podmínky jsou na okruhu Nový Hojkov, kde kromě přejezdů remízku, je dostatek sněhu všude (cca 15–25 cm). Nejvíce sněhu je však tradičně okolo nedalekého vrcholu Mešnice (odhadem okolo 30 cm).

novy-hojkov-19-2-2019-nahled hojkovsky-ledopad-nahledVčera odpoledne byl před mrznutím upraven válcem na bruslení 3 km okruh na základním okruhu Vysoká , 5 km okruh je již na několika místech problémově sjízdný a nebudeme ho upravovat. „Vyřezávání“ stop na klasiku není možné, místy by mohlo být málo sněhu, ale jinak jsou podmínky i přes vysoké denní stále dobré, ač to tak v „pozdně jarní“ Jihlavě nemusí vypadat. V neděli se na tomto 3 km okruhu konal 65. ročník legendární Jihlavské 15, na webu závodu ji15.lyzarskejihlavsko.cz naleznete výsledky a fotografie. Pro náš tým dobrovolníků to bylo perfektní završení celoroční snahy okolo tohoto okruhu, přípravou této tratě se strávilo i dost hodin ještě před příchodem zimní sezóny. Tímto bych chtěl poděkovat všem, co se na průběžné celoroční přípravě spolupodíleli.
 
Obzvláště dobré sněhové podmínky jsou však v lokalitách nad 700 m n. m., tedy na Čeřínku/Novém Hojkově, mimo míst, kde sníh snadno taje, jako jsou přejezdy remízků, je zde okolo 30 cm zhutnělého sněhu, který jen velmi pozvolna ubývá. Před uplynulým víkendem byl tento okruh nově upraven válcem. Je však potřeba počítat, že po setmění a po ránu je povrch hodně zmrzlý, nicméně v takovém stavu lze bruslit kdekoliv po pláních.
 
Užijte si podmínek, dokud jsou, na základním okruhu Vysoká to odhadujeme na maximálně 2 dny.
 
Fotografie z obou lokalit přístupné na FB Lyžařského Jihlavska.
Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy

Webkamera Vysoká

Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneřipodporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku

Střední škola stavební v Jihlavě
Administrace>>