Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Blízké ski regiony


Google překlad

Mediální partneři

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

18.01

Čt

20.01

So

20.01

So

17.01

St

 

 

 

 

 

 

 

 

18.01

Čt

20.01

So

20.01

So

19.01

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Během poledne proběhne úprava válcem na okruhu Nový Hojkov. Je zde až 25 cm nového sněhu, aktuální teplota těsně pod bodem mrazu. V případě dobrých podmínek v dalších dnech by ještě pravděpodobně proběhla úprava stopovačem i na klasiku.

V lokalitě Vysoká je sněhu méně, nicméně výška sněhové pokrývky by aktuálně měla být také dostatečná na úpravu válcem. Zdejší úpravu momentálně zvažujeme pouze dle vývoji počasí.  Informovat Vás budeme do dnešních 14 hodin.Vážení,
dnes jsme vyzkoušeli 4kolku, jezdí a je připravena. V lokalitě Vysoká napadlo asi 3–4 cm sněhu ale pro techn. upravování to je ještě zoufale málo. Těšíme se na další sněžení a na setkání s Vámi „ve stopě“ …
Přeji Vám pohodové snad již konečně zimní dny …Vážení přátelé,
děkujeme Vám všem za přízeň a přejeme Vám pevné ZDRAVÍ …
PF 2018 … M.K.

Fotka uživatele Lyžařské Jihlavsko.

 

 

 

 

 

 

 

 Zdravím Vás,
včera jsme monitorovali situaci na okruhu v lokalitě Vysoká . Sice je patrný rozdíl mezi uválcovaným pruhem z minulých dnů a okolním terénem, ale současná sněhová situace nedovoluje technické upravování.
Přejeme Vám všem pohodové dny a těšíme se na další sněhovou nadílku. M.KotenAktuální situace na okruhu Nový Hojkov:

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

Ač se tato zpráva při výhledu z okna v Jihlavě může zdát jakkoliv neuvěřitelná, jedná se o zcela seriózní informaci. Vzhledem k faktu, že naše polohy nad 700 m n. m. téměř nepostihla obleva, je na okruhu Nový Hojkov cca 15 cm pevnějšího jemnozrnného firnového sněhu, který byl dnes upraven válcem. Jedná se tak o celkem pěkné podmínky, samozřejmě vhodné na starší lyže. Z okruhu Vysoká nemáme aktuální informace, ale pravděpodobně zde budou sněhové podmínky horší. Pro zajištění lepší informovanosti (obzvláště v obdobných situacích jako je tato), bychom rádi ve spolupráci se statutárním městem Jihlava na okruhu Vysoká zajistili webovou kameru s on-line teploměrem, přínos zařízení by byl zcela nepopíratelný.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

Navečer byl po sněžení na Vysoké opět uválcován a i částečně rozšířen stávající okruh. Podmínky se rapidně zlepšily, v době po úpravě se jednalo o velmi pěkné zimní lyžařské podmínky, významně odlišné oproti Jihlavě, bylo zde 15 cm sněhu včetně znatelného podkladu z minulé úpravy. Pevně věříme, že takto uválcovaný podklad vydrží přes avizované dvoudenní oteplení, což byl také primární důvod jeho tvorby. Pochopitelně tvorba stopy na klasiku neměla v tuto chvíli ještě smysl.

Během zítřka se očekávají srážky, které mohou být ve výše umístěných polohách našeho regionu ještě sněhové. Nebude-li vyloženě pršet a stihnete využít podmínek (obzvláště ráno), čeká na Vás na začátek prosince relativně pěkné lyžování, starší lyže jsou však stále doporučené, navíc upozorňujeme, že podmínky se mohou během dne rychle měnit. Pokud vyrazíte, budeme všichni rádi za informaci (připadně fotografii)  o stavu okruhu umístěnou na náš facebookový profil nebo do vzkazovníku.

O víkendu proběhla v tomto roce poslední plánovaná technologická inovace na naší pásové 4kolce určené k úpravě stop, konktrétně bylo významně vylepšeno přední i zadní osvícení kvůli převážně nočním úpravám stop. Velké poděkování touto formou náleží Vláďovi Tvrdíkovi (z partnerského FORD AUTOCENTRA ROZKOŠ), který celé zajištění, instalaci včetně klempířských prací provedl ve svém volném pouze ve prospěch zkvalitnění úpravy stop.

Níže přikládáme noční foto z dnešní úpravy a také foto našeho nového „vesmírného plavidla“.  

vysoka-4-12-2017-nahled  vesmirne-plavidlo-nahled

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Dnes odpoledne jsem se pokusil na Novém Hojkově uválcovat pruh na bruslení. Upravil jsem okruh Pod Pešlovcem, Tondova skála, Mariána. Okruh je veden po travinách, ale místy je podklad rozrytý od divočáků a proto je potřeba jet opatrně.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

Využili jsme sněhovou pokrývku k otestování funkčnosti našeho nově vylepšeného adaptéru na úpravu stop (děkujeme tímto p. Holemářovi – za prototyp, Střední škole stavební v Jihlavě za zhotovení).  Vytvořili jsme tak v lokalitě Vysoká několik set metrů dlouhý pás na bruslení, po kterém bylo možné v dnešních večerních hodinách obstojně lyžovat, přestože je sněhu poměrně málo, kromě konců trávy nikde nic nevylézalo. Pokud situace využijete, doporučujeme staré lyže. V lokalitě Nový Hojkov by měla být situace nepatrně lepší o stavu budeme informovat. 

valec-nahled prvni-uprava-nahled   prvni-uprava-2-nahled

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Přinášíme smutnou zprávu. Tento týden ve věku 68 let zemřel Zdeněk Pečínka, lyžař a se svým otcem spolu-projektant populárních bývalých standardních závodních tratí na Čeřínku, podle jejichž dokumentace zajistila FIS (mezinárodní lyžařská federace) vytvoření jednotného standardu lyžařských závodních tratí. Zdeněk zároveň zajišťoval úpravu těchto tratí strojem, Lyžařské Jihlavsko vzniklo jako návaznost na tuto tradici a zároveň si z jeho předaných praktických zkušeností dovolujeme čerpat.Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy


Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneři


podporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku


Střední škola stavební v Jihlavě
Sport Paulíček

Administrace>>