Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Blízké ski regiony


Google překlad

Mediální partneři

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

19.11

Po

19.11

Po

19.11

Po

19.11

Po

 

 

 

 

 

 

 

 

19.11

Po

19.11

Po

19.11

Po

19.11

Po

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Vážení sportovní přátelé, problém s rozbitým válcem řešíme ale nebude k dispozici v nejbližších dnech ...dnes večer (pátek) uválcujeme okruh u Vysoké ( 3,8 km), podklad je fajn a nový sníh vytvořil předpoklad pro uválcování pruhu pro bruslení ... Zítra ráno (v cca 07.30 hod.) plánujeme upravit pruh se stopovačem od Vysoké ke křižovatce u Okrouhlíku, vydáme se i na okruh Okrouhlík II. a následně do Jihlavy k ulici Telečská ... místy napadlo až 4 cm nového prachového sněhu, vítr však s novým sněhem provádí "psí kusy" a pro běžkaře není dobrým sluhou ... V lokalitě Nový Hojkov situaci monitoruje Jaromír Z. a pokud bude upravovat, včas se to dovíte ... Přejem Vám pohodovou so + ne ... Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Včera večer byl úpravou válcem v rámci daných možností „opraven“ a vylepšen malý okruh Vysoká (3,8 km), zkusili jsme okruh rozšířit i na horní pole na 4 km, ale bohužel vlivem nízkých teplot nevydržel válec zajišťující „mančestr“, horní část spíše nedoporučujeme, podmínky jsou i přes nízkou vrstvu sněhu relativně dobré. Vhodný okruh na klasiku je okruh Okouhlík II (od rozcestí Okrouhlík – Vysoká ), nejlepší podmínky jsou na okruhu Nový Hojkov. Doporučujeme však všude starší lyže. V průběhu příštího týdne nás čeká zajištění opravy zmíněného válce. 

vysoka-28-2-2018-nahled

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Aktuální situace na okruzích Nový Hojkov a Vysoká :Na Novém Hojkově jsem upravil válcem na bruslení okruh k Větrovu, Pod Pešlovcem a Skoulovy kopce.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

Malý okruh Vysoká byl nyní upraven v délce 3,8 km válcem na bruslení, na „vyříznutí“ stopy na klasiku není stále dostatek sněhu, ale jinak jsou podmínky docela pěkné. Dále nyní aktuálně upravujeme válcem propojení k rozcestí Okrouhlík/Vysoká a dále se zkusíme vydat směrem k Okrouhlíku (tedy okruh Okrouhlík II vizte mapu), zde jedeme pouze s velkým válcem bez finišovacího malého válce na „manšestr“, chceme tímto postupem nabídnout (vzhledem k tomu, že nemůžeme ještě udělat stopu na klasiku) alespoň koleje, v kterých je možné se dobře svést i klasickým stylem.    

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

neděli ráno bude opět opraven válcem malý („závodní“) okruh Vysoká v minimální stávající délce 3,8 km, okruh případně rozšíříme dle aktuálních sněhových možností. Představa je také o rozšíření k rozcestí Okrouhlík/Vysoká . Okruh by měl být přípraven od 8:30 hod, do této doby je uzavřený z důvodů probíhající úpravy, děkujeme za respektování. O skutečném stavu Vás budeme informovat touto cestou zhruba po dokončení úpravy.Na Novém Hojkově jsem dnes odpoledne uválcoval okruh Pod Pešlovcem (Tondova skála, Mariána), propojení mezi Novým Hojkovem a Větrovem okolo slaměných panáků  a Skoulovy Kopce. Podmínky jsou zde většinou slušné, pouze na průjezdech přes meze a na přejezdu přes pole je třeba být opatrný. Doporučujeme starší lyže.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

V lokalitě Vysoká jsme uválcovali pruh pro bruslení v délce 3,8 km s nástupem na stadionku u chaty SUPŠG. Bereme dnešní upravování jako základ pro předpokládané zítřejší sněžení, jsou tedy vhodné spíše starší lyže. Nový Hojkov zkusí uválcovat Jaromír Záboj v pátek odpoledne. Další info později + přejeme Vám všem pohodovou sobotu a neděli. Níže přikládáme odkaz na fotografie:

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Upřesňujeme předchozí vydanou informaci. Formou pásu na bruslení upravená část okruhu na Vysoké je dlouhá cca 2 km. Okruh Nový Hojkov je upraven téměř celý včetně části Skoulovy kopce, pouze část od lokality Nový Hojkov směrem k Větrovu (okolo parkoviště u slámových panáků) není upravena z důvodů problémové podložky. Nejvhodnější podmínky pro běžecké lyžování jsou v části Skoulovy kopce. Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy


Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneři


podporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku


Střední škola stavební v Jihlavě
Sport Paulíček

Administrace>>