Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Google překlad

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

23.05

Čt

23.05

Čt

23.05

Čt

23.05

Čt

 

 

 

 

 

 

 

 

23.05

Čt

23.05

Čt

23.05

Čt

23.05

Čt

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Včera odpoledne byl před mrznutím upraven válcem na bruslení 3 km okruh na základním okruhu Vysoká , 5 km okruh je již na několika místech problémově sjízdný a nebudeme ho upravovat. „Vyřezávání“ stop na klasiku není možné, místy by mohlo být málo sněhu, ale jinak jsou podmínky i přes vysoké denní stále dobré, ač to tak v „pozdně jarní“ Jihlavě nemusí vypadat. V neděli se na tomto 3 km okruhu konal 65. ročník legendární Jihlavské 15, na webu závodu ji15.lyzarskejihlavsko.cz naleznete výsledky a fotografie. Pro náš tým dobrovolníků to bylo perfektní završení celoroční snahy okolo tohoto okruhu, přípravou této tratě se strávilo i dost hodin ještě před příchodem zimní sezóny. Tímto bych chtěl poděkovat všem, co se na průběžné celoroční přípravě spolupodíleli.
 
Obzvláště dobré sněhové podmínky jsou však v lokalitách nad 700 m n. m., tedy na Čeřínku/Novém Hojkově, mimo míst, kde sníh snadno taje, jako jsou přejezdy remízků, je zde okolo 30 cm zhutnělého sněhu, který jen velmi pozvolna ubývá. Před uplynulým víkendem byl tento okruh nově upraven válcem. Je však potřeba počítat, že po setmění a po ránu je povrch hodně zmrzlý, nicméně v takovém stavu lze bruslit kdekoliv po pláních.
 
Užijte si podmínek, dokud jsou, na základním okruhu Vysoká to odhadujeme na maximálně 2 dny.
 
Fotografie z obou lokalit přístupné na FB Lyžařského Jihlavska.
Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Jihlavská 15 se uskuteční zítra na okruhu Vysoká .Na Novém Hojkově jsem dnes v podvečer upravil pro oba styly okruh k Větrovu a pod Pešlovcem.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnost

Podmínky v obou hlavních lokalitách Lyžařského Jihlavska jsou stále velmi dobré. Okruh Vysoká je sjízdný v celém 5 km rozsahu s několika problémovými místy, kterým se dá dobře vyhnout. Na Novém Hojkově je sněhu o poznání více než na Vysoké a tedy také stále dobré podmínky. Připojujeme fotografie pořízené dnes v obou lokalitách.

Legendární závod Jihlavská 15 se díky dostatku sněhu v neděli uskuteční. Konkrétní lokalitu definitivně určíme zítra. Nezapomeňte se nejpozději během dneška (nezávazně bez platby startovného) přihlásit na stránkách závodu: http://ji15.lyzarskejihlavsko.czlogo-ji15

Na tuto neděli je naplánován 65. ročních největšího závod pro širokou veřejnost na Jihlavsku – Jihlavská 15. Jedná se zároveň o jedinečnou formu, jak formou startovného přispět na PHM určených na strojovou úpravu našich lyžařských okruhů a tras, protože celý zisk z tohoto závodu je právě k tomuto účelu určen.  Web závodu: http://ji15.lyzarskejihlavsko.cz

I přes nepříznivé teploty, věříme, že závod v dostatečné kvalitě zvládneme uspořádat. Tento pátek budeme potvrzovat konání závodu, v sobotu pak upřesníme, zda to bude na tratích u Vysoké nebo na záložních tratích u Nového Hojkova (konkrétně v části Větrov). Sledujte web závodu.

Na Vysoké je aktuálně okolo 15 cm zhutnělého sněhu, na Hojkově okolo 30 cm zmrzlého sněhu. S velkou pravděpodobností by i přes vysoké teploty neměl být problém uspořádat závod s dostatečnou kvalitou alespoň na těchto záložních tratích. Již je také částečně pravděpodobné, že se závod nepojede na 5 km okruhu ale na nějaké zkrácené modifikaci, kterou dovedeme lépe udržet v dostatečné kvalitě. K dnešnímu dni je okruh Vysoká stále pevný a nikde nevylézá podklad, několik fotografií z dneška je na facebooku Lyžařského Jihlavska.    

Upozorňujeme závodníky, že na tento závod je nutné se přihlašovat předem vyplnění on-line formuláře, to nejpozději do tohoto pátku, po tomto datu bude vyžadováno zvýšené startovné. Připomínáme, že se jedná o nezávaznou přihlášku, platba je vyžadována až u prezentace. Tímto krokem pouze potřebujeme, vzhledem k náročnější klimatické situaci, dopředu znát předpokládaný počet startujících. Děkujeme za pochopení.   

Úprava ostatní stop na klasiku mimo základní okruh Vysoká není již možná. V lokalitě Nový Hojkov zvážíme úpravu v zítřejších odpoledních hodinách dle aktuální situace.

Tento okruh je financován ze soukromých zdrojů

Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy


Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneři


podporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku


Střední škola stavební v Jihlavě
Sport Paulíček

Administrace>>